Vasyli Medical termoplastyczne wkładki ortopedyczne

Niewłaściwe ułożenie stóp

Nasze stopy są stworzone do chodzenia po naturalnych, miękkich powierzchniach, jak ziemia czy piasek.

Powierzchnie te ułatwiają dostosowanie naturalnej osi kończyny dolnej. Niestety, nasze stopy codziennie mają kontakt z innym środowiskiem. Chodzenie i stanie na nienaturalnych, płaskich i twardych powierzchniach jak chodnik czy podłoga, zmusza nasze stopy do rotacji wewnętrznej, a ich łuki naraża na spłaszczanie (nazywamy to nadmierną pronacją).

Niewłaściwe ułożenie stóp i nóg może spowodować przeciążenia i uszkodzenia innych części ciała. Złe ułożenie kończyny dolnej upośledza normalną funkcję kolana i biodra, tak samo jak zwiększa napięcie mięśniowe odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W celu eliminacji tych dolegliwości trzeba ustawić stopy i ciało w ich prawidłowej pozycji – musimy przywrócić naturalną oś kończyny dolnej.

VASYLI International poświęcił 27 lat na naukowe badania problemów związanych z chodzeniem po nienaturalnych, twardych i płaskich powierzchniach. Rezultatem tych prac są ortezy VASYLI - unikalne, opatentowane wkładki do butów zaprojektowane przez podiatrę Philipa Vasyli, aby skorygować kończyny dolne do ich naturalnej osi.

Indywidualnie dopasowywane (modelowane termicznie) do stopy pacjenta dają mu naturalną i długotrwałą ulgę w wielu przewlekłych dolegliwościach, jak:

 • koślawość stóp i kolan,
 • płaskostopie poprzeczne i podłużne,
 • zapalenie rozcięgna podeszwowego,
 • przeciążenia mięśniowo-ścięgniste,
 • bóle zmęczeniowe i przeciążeniowe,
 • bóle stawu rzepkowo-udowego,
 • bóle kręgosłupa,
 • paluch sztywny i ograniczony, palce młoteczkowate
 • hallux (również po operacji)
 • tzw. „ostroga piętowa”
 • zespół stopy cukrzycowej
 • choroba Haglunda-Severa
 • Metatarsalgia, modzele, odciski
 • Nerwiak Mortona

Np ; VASYLI Castom : to najczęściej używane wkładki, występują w dwóch długościach – jako pełnowymiarowe oraz 3/4 długości. Ich konstrukcja umożliwia optymalny z punktu widzenia biomechaniki kończyn dolnych rozkład nacisków na podłoże przy jednoczesnym podtrzymaniu wysklepienia stopy.

Głębokie korytko dla pięty stabilizuje ją dla maksymalnej kontroli, natomiast specjalny kształt i materiał spodniej części wkładki – w odróżnieniu od innych producentów – zapewniają pełną stabilność w bucie zarówno w czasie chodzenia, jak i biegania.

Modelowanie termiczne umożliwia dopasowanie do stopy pacjenta w ciągu zaledwie kilku minut, wykorzystanie dodatkowych klinów koślawiących i szpotawiących przodo- i tyłostopie, jak również peloty metatarsalnej, pozwala na dalszą korekcję ustawień – o ile są potrzebne.

 

VASYLI Castom – ZIELONA

Idealna dla osób starszych, chorych na cukrzycę lub chorobę zwyrodnieniową stawów, oraz dla dzieci.

Wkładka zapewnia pacjentowi prawidłową pozycję i funkcję biomechaniczną, a poprzez łagodną kontrolę funkcjonalną sprawia, iż proces adaptacji stopy i pozycji ciała przebiega bez dolegliwości bólowych i dyskomfortu.

 

 VASYLI Castom – NIEBIESKA

Zaprojektowana dla „przeciętnego” pacjenta z ogólnymi potrzebami ortotycznymi.

Niebieskie ortezy – o średniej gęstości zapewniają doskonałą kontrolę biomechaniki ciała.

 

 VASYLI Castom – CZERWONA

Zaprojektowana dla osób bardzo aktywnych fizycznie, regularnie uprawiających sport, lub pacjentów z nadwagą.

Zapewnia zarówno trwałość, jak i wysoki stopień kontroli biomechaniki ciała. 

 VASYLI Shock Absorber

Wykorzystując technologie PU i SORBONT, zapewnia maksymalną absorpcję wstrząsów podczas chodzenia, biegania i uprawiania sportów.

Jest również wyposażona w szereg unikalnych biomechaniczne korzyści:

 • anatomiczna konstrukcja zapewnia 100% proprioceptywnego kontaktu
 • ortotyczne wsparcie stopy i głębokie korytko dla pięty zapewnia kontrolę ruchu i zmniejszenie „nadmiernej pronacji”
 • wbudowana pelota unosząca śródstopie zapewnia odpowiednie ustawienie głów kości śródstopia (wzmaga funkcję łuku poprzecznego)

W rezultacie daje pacjentowi komfort, kontrolę biomechaniki ciała i ulgę w dolegliwościach bólowych.

VASYLI Castom Easyfit

Model ten posiada podobne cechy jak VASYLI Custom (3/4), ale posiada boczne wycięcia zapewniające łatwe dopasowanie do płaskiego obuwia wąskiego i/lub nietypowego, jak: mokasyny (męskie i damskie), czółenka damskie na niskim obcasie.

Konstrukcja wkładek Easyfit umożliwia optymalny z punktu widzenia biomechaniki kończyn dolnych rozkład nacisków na podłoże przy jednoczesnym przy jednoczesnym podtrzymaniu wysklepienia stopy.

- Idealna do zastosowania w obuwiu zarówno wąskim, jak i szerokim.

VASYLI Castom Slimfit

Zostały specjalnie zaprojektowane do butów damskich – modnych i na wysokim obcasie.

Elastyczna baza umożliwia łatwe dostosowanie do podeszwy w bucie, natomiast brak jest możliwości modelowania termicznego.

Supinacja tyłostopia obniżona jest do 2 stopni ze względu na „współczynnik wysokich obcasów”, tzn. rotację piszczeli przy uniesionej pięcie.

Biomechaniczny wynik podniesienia pięty :

- stopa supinuje się w wyniku skorygowanej osi stawu skokowo – goleniowego

- wzmożone napięcie mięśniowe

- zewnętrzna rotacja piszczeli

- wzmożone napięcie rozcięgna podeszwowego wspierające mechanizm kołowrotu Hicksa

Wkładka Slimfit została zaprojektowana specjalnie w celu rozwiązania powyższych problemów.

 

VASYLI Howard Dananberg

Unikana konstrukcja tej wkładki umożliwia indywidualne dopasowanie głowy I-szej kości śródstopia, by wspomóc prawidłową funkcję stawu śródstopno-paliczkowego (zgięcie podeszwowe I-szego promienia ułatwia zgięcie grzbietowe palucha oraz funkcję w płaszczyźnie strzałkowej).

Jest pierwszą profesjonalną ortezą zaprojektowaną z sekcją pierwszego promienia regulowaną przy pomocy odpowiednich pelot (proksymalnej i dystalnej – stosowanych zamiennie lub razem). Ze względu na różnice w długości stopy/palców pacjentów, peloty można usunąć, gdy orteza zostanie wymodelowana, zapewniając głowie 1-szej kości śródstopia możliwość większego zgięcia podeszwowego

W przypadkach palucha ograniczonego (Hallux Limitus), a zwłaszcza palucha sztywnego (Hallux Rigidus), można usunąć obie peloty zapewniając maksymalny obszar zmniejszonego oporu, co skutkuje znaczącą poprawą funkcji 1-go promienia.

Oprócz możliwości zastosowania wymiennych pelot, ta orteza jest (podobnie jak większość ortez VASYLI) modelowalna termicznie, umożliwiając personalizację kontroli tyłostopia.

Możliwe jest też pełne dopasowanie indywidualne (z dodatkowymi klinami supinującymi i szpotawiącymi dla tyło- i przodostopia)

Elastyczność konstrukcji VHD pozwala na korygowanie dysfunkcji stopy pacjenta w 3 płaszczyznach (3D).

Dodatkowe funkcje

 • Zwiększona kontrola śródstopia
 • Komfortowe wykończenie powierzchni zamszem, dodatkowo impregnowanym preparatem antybakteryjnym FootFresh ®
 • Trójkomponentowa Konstrukcja (Tri-Compound Construction – TCCTM) jest opatentowaną cechą wkładek VHD. Zastosowanie połączenia 3 materiałów (PU, EVA i Sorbon) jest unikalne w ortezach modelowalnych termicznie. Zapewnia komfort, funkcjonalność i kontrolę.

Orteza VHD wspomaga zgięcie podeszwowe I – szej kości śródstopia, przez co ułatwia zgięcie grzbietowe palucha oraz funkcję w płaszczyźnie strzałkowej ścięgna zginacza długiego palucha.


Zdjęcia pokazują zmniejszenie o 40% sił nacisku 1-go promienia podczas końcowej fazy cyklu chodu – propulsji.

VASYLI McPoil

Budowa i kształt wkładki McPoil opiera się na teorii McPoil-Hunt Tissue Stress wykorzystywanej w leczeniu powszechnych dolegliwości towarzyszących nadmiernej pronacji takich jak :

- Bóle w przednim przedziale kolana

- Napięcia w przyśrodkowej części goleni

- Tendinopatia mięśnia piszczelowego tylnego

- Zapalenie rozcięgna podeszwowego

- Bóle okolicy łuku podłużnego stopy

 

 Dostępne modele wkładek Vasyli:

Vasyli Custom,

Vasyli Dananberg,

Vasyli Armstrong,

Vasyli Easyfit,

Vasyli Slimfit,

Vasyli Shock Absorber,

Vasyli Prior,

Vasyli Hoke,

Vasyli dla diabetyków (LCD),

Vasyli McPoil.

Prosimy o umówienie wizyty telefonicznie

Gdynia KARWINY

ul. Chwaszczyńska 19

☎️  885-770-665

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz