Aparat na haluksy korekcyjny CORRECTOR
Profesjonalny aparat korekcyjny
Uniwersalny, pasuje na prawą i lewą stopę.
- Aparat korekcyjny został zaprojektowany z myślą o osobach, które od lat walczą ze schorzeniem palucha koślawego. Produkt ma postać szyny, sprawdzając się w przypadku lekkich i umiarkowanych zmianach.
- Z jego pomocą można zapewnić sobie aktywną korektę, nawet przez całą dobę.
- Produkt skutecznie wspiera stopę zarówno podczas poruszania się, jak i przy stanie spoczynku.
- Szynę zaleca się także przy profilaktyce czy rehabilitacji w stanach pooperacyjnych.
- Produkt zapewnia konsumentom pełen komfort, stając się niemalże nieodczuwalny przy codziennym stosowaniu.
- Specjalna konstrukcja urządzenia umożliwia dokładną stabilizację stopy oraz skuteczną korekcję.
- CORRECTOR Aparat korekcyjny jest strzałem w dziesiątkę dla osób, które chcą zapewnić sobie możliwie najbardziej komfortową terapię na haluksy.
To znakomita alternatywa dla standardowych, sztywnych szyn, które są zakładane przy stanach pooperacyjnych
Deformacje palców – haluks, choroba Taylora
Paluch koślawy zwany potocznie haluksem (od łac. hallux valgus) jest deformacją polegającą na odchyleniu palucha w stronę reszty palców, w wyniku którego I kość śródstopia zaczyna wystawać po wewnętrznej krawędzi stopy. Za jedną z głównych przyczyn powstawania haluksów zwykło się uważać noszenie wąskiego, niewygodnego obuwia, które powoduje przeciążenie przedniej części stopy (obcasy). Niewątpliwie jednak, są kobiety, które bardzo często noszą obcasy i haluksów nie mają a i przeciwnie są takie, które nigdy nie miały do czynienia z tego typu obuwiem a z paluchem koślawym niestety tak. Należy też pamiętać, iż deformacja ta wprawdzie w większości dotyka kobiet (ze względu na słabszy aparat więzadłowy), ale wśród mężczyzn jest także spotykana. Jeśli nie można stwierdzić, iż niewygodne obuwie jest jedyną przyczyną powstawania palucha koślawego to rzeczywiście noszenie tego typu obuwia przez osoby z predyspozycjami do haluksów, obciążone genetycznie, przyspiesza i pogłębia powstawanie deformacji. Inne przyczyny mające wpływ na wykoślawianie palucha to nadwaga, choroby reumatyczne, stany zapalne/urazy stawów, płaskostopie. Osoby dotknięte tą dysfunkcją mogą odczuwać ból, pieczenie w przedniej części stopy, często pojawiają się odciski pod głowami kości śródstopia.
Podobnym problemem, ale dotyczącym V palca stopy jest choroba Taylora czy też inaczej Bunionette, przyczyny powstawania są analogiczne jak w przypadku haluksa. U osób z tą deformacją można zaobserwować odchylenie V palca stopy w kierunku IV, powstaje także bolesny, wrażliwy na ucisk stan zapalny. Zniekształcenie to może występować równolegle z paluchem koślawym jak i odrębnie.
Obie te deformacje są bolesne i postępujące, od stopnia ich zaawansowania uzależniony jest wybór dalszego postępowania, dlatego tak ważne jest, aby po zauważeniu niepokojących zmian jak najwcześniej skonsultować się ze specjalistą.
Zobacz także